Viscoran

Sputnik V aşısı, Omicron varyantına karşı güçlü koruma göstermiştir.
24.01.2022 Sputnik V aşısı, Omicron varyantına karşı güçlü koruma göstermiştir.

İtalya'daki Spallanzani Enstitüsü tarafından yürütülen özgün bir bağımsız karşılaştırmalı araştırmaya göre; Sputnik V aşısı, Pfizer aşısına kıyasla 2 kattan fazla virüs nötralize edici aktivite ile, Omicron varyantına karşı güçlü koruma göstermiştir.

Sputnik V; Omicron Varyantına Karşı Güçlü Nötralize Edici Antikor Tepkisini Uyarıyor
24.12.2021 Sputnik V; Omicron Varyantına Karşı Güçlü Nötralize Edici Antikor Tepkisini Uyarıyor

Gamaleya Merkezi’nin Yapmış Olduğu Öncü Çalışmalara Göre Sputnik Light İle Bağışıklık Yanıtını Artırma Amaçlı Yapılan Ek Aşılama Sonucu Bu Etkinin Daha da Güçlendirildiği Gösterildi. Gamaleya Merkezi’nin yakın zamanda yapmış olduğu öncü nitelikteki laboratuvar çalışma sonuçlarına göre Sputnik V’nin; Omicron (B.1.1.529) varyantına karşı yüksek virüs nötralize edici aktivite (VNA) gösterdiği bildirilirken, hastalığın şiddetli geçirilmesi ve hastane kaldırılma durumuna karşı güçlü koruma sağlamasının beklendiği açıklanmıştır.

Rusya'da Kullanım İçin Onaylanmış Olan Tek Doz Aşı: Sputnik Light
11.05.2021 Rusya'da Kullanım İçin Onaylanmış Olan Tek Doz Aşı: Sputnik Light

Sputnik Light, dünyanın koronavirüse karşı ilk tescilli aşısı olan Sputnik V'in ilk bileşenidir (rekombinant insan adenovirüs serotip numarası 26 (rAd26)). Tek dozluk Sputnik Light aşısı; 5 Aralık 2020 ile 15 Nisan 2021 tarihleri​​arasında gerçekleştirilen Rusya'nın kitle aşılama programının bir parçası olarak değerlendirilmiştir. Sputnik Light; enjeksiyondan 28 gün sonra yapılan analiz verilerine göre % 79.4 etkinlik göstermiştir.

Basın Bülteni: CORONA AŞISINDA BÜYÜK GELİŞME
11.05.2021 Basın Bülteni: CORONA AŞISINDA BÜYÜK GELİŞME

Dünyada ilk defa Rusya’da ruhsat alan Sputnik V aşısının ardından Rusya bir yeniliğe daha öncü oldu. Gamaleya Araştırma Enstitüsünde geliştirilen ve Sputnik V’nin ilk dozu olan rAd26’nın tek başına dahi %79.4 etkinlikte olduğu ortaya çıkmıştır. “Sputnik Light” adıyla geliştirilen bu yeni ürün Sputnik V’nin ilk bileşeni olup tek dozdur ve geçtiğimiz Cuma günü Rusya’da ruhsatlandırılmıştır.

Sağlıklı bir yaşam için
yenilikçi çözümler!

Bizim ile iletişime geçin;
info@viscoranilac.com.tr